Paykwik Nedir?

Kredi kartlarında olduğu gibi kişisel bilgiler ve şifrelere gerek duyulmayan bu sistemde 16 haneli PIN kodu bulunmakta olup ödeme işlemlerinde bu PIN kodunun girilmesi sureti ile herhangi bir güvenlik testine gerek duyulmaksızın ödeme işlemi gerçekleştirilmektedir. Kullanıcısına süratli ve güvenli ödeme fırsatı sunan Paykwik geleceğin teknolojisinin şu anda kullanıma sunulmuş hali olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paykwik İle Harcamalar Kontrol Altında

Euro cinsinden nakit para tanımlı olarak satışa sunulan Paykwik, satın almayı tercih ettiğiniz limitler dahilinde tek kullanımlık olarak şifrelenmektedir. Sahip olduğunuz PIN kodunun temsil ettiği toplam tutar olarak online ödeme işlemlerinizi Paykwik ile gerçekleştirebilirsiniz. Paykwik nedir sorularına ön ödemeli bir sanal kart türü olarak cevap verilmesine olanak tanıyan bu özellik sizin avantajınıza olan bir durumdur. Borçlanarak bilinçsizce alışveriş yapmak yerine ne kadar harcama yapacağınızı planlayarak satın alacağınız Paykwik ile belirlediğiniz limitlerin dışına çıkmazsınız. Uluslararası geçerliliğe sahip bir ödeme türü olması nedeniyle yurt dışı alışveriş sitelerinde de kullanım fırsatı sunan bu ödeme yöntemi size bilinçli tüketici olmanın kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Paykwik Varsa Güvenlik Endişesi Taşımayın

Kredi kartları ile online ödeme işlemleri gerçekleştirilirken çok aşamalı güvenlik testlerini tamamlamanız gerekmesine karşın gerçekleştirdiğiniz bu aşamalar size yüzde 100 güvenlik sağlamamaktadır. Kredi kartı bilgilerinizi paylaşmış olduğunuz platformların güvenilirliği ve saldırıya açık olması sizin kart bilgilerinizin de açığa çıkmasına neden olmaktadır. Paykwik nedir sorusuna verilen yüksek güvenlikli bir online ödeme yöntemi cevabının asıl nedeni Paykwik ile ödeme yaparken sadece tek kullanımlık olarak sunulan PIN kodunu kullanarak alışverişlerinizi tamamlamanızla alakalıdır. PIN kodunuzu çaldırmış olsanız bile siz alışverişinizi gerçekleştirdiğiniz için sahip olduğunuz bu 16 haneli kod kendi kendini imha edecek olup size herhangi bir mali külfet bırakmayacaktır. Böylelikle kötü niyetli kişilere karşı yüzde 100 güvende olmanız sadece Paykwik ile mümkün olmaktadır.

Tamamen yasal bir ön ödeme aracı olan ve bu yönde kullanıcılarına çok önemli avantajlar sağlayan Paykwik, kullanıcıların karta bakiye yüklemelerinde tamamen güvenli ve olabildiğince hızlı çözümler sağlamakta, bu yönde altyapısını her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir. Paykwik avantajları genel anlamda;